OM OS

The Pears Family Trust - residential property at Trianglen 34

Pears Global Real Estate Denmark er investeringsrådgiver for den britiske The Pears Family Trust.

Pears Global Real Estate Denmark har siden 2012 rådgivet fonden om dennes ejendomsportefølje i Danmark og har i dag til huse på Østerbro i København.

Pears Global Real Estate Denmark rådgiver The Pears Family Trust om alle aspekter af porteføljeforvaltning, herunder investeringer, finansiering, asset management og frasalg.

Til dato har Pears Global Real Estate Denmark rådgivet i opbygningen af en en alsidig ejendomsportefølje, der tæller omkring 2.500 beboelses- og erhvervslejemål i Danmark til en værdi af 5 milliarder kr.

PORTEFØLJE

Porteføljen består hovedsageligt af boligudlejningsejendomme, beliggende i København og andre, større danske byer. The Pears Family Trust fokuserer primært på investeringer i eksisterende ejendomme eller i ejendomme med et langsigtet udviklingspotentiale.

På nuværende tidspunkt består vores portefølje i Danmark af 2.500 lejemål med en værdi af 5 milliarder kr. (2018).

Se et udsnit af porteføljen herunder.

 

Portefølje af beboelsesejendomme

København, Frederiksberg og Valby | Købt i 2013 | 33 ejendomme

This slideshow requires JavaScript.

Portefølje af beboelsesejendomme

I og omkring København | Købt i 2015 | 127 ejendomme

This slideshow requires JavaScript.

Blandet portefølje af beboelses- og erhvervsejendomme

København, Frederiksberg og Charlottenlund | Købt i 2015 | 26 ejendomme

This slideshow requires JavaScript.

 

 

VORES TEAM

Anne Sofie Vett Raaschou, Head of Investment

T: +45 2494 0974
E: sofie.raaschou@pearsglobal.dk

button_linkedin

Bjarne Eriksen, Head of Asset Management

T: +45 7172 5587
E: bjarne.eriksen@pearsglobal.dk

button_linkedin

Daniel Tewfik, Senior Project Manager

T: +45 3543 2503
E: daniel.tewfik@pearsglobal.dk

button_linkedin

Edgar Vøgg, Head of Legal

T: +45 2139 1126
E: edgar.vogg@pearsglobal.dk

button_linkedin

Jannie Sonne, Letting & Asset Manager

T: +45 5133 8311
E: jannie.sonne@pearsglobal.dk

button_linkedin

Lisbeth Andersen, Finance Manager

T: +45 4029 9555
E: lisbeth.andersen@pearsglobal.dk

button_linkedin

Mark Pavon Olesen

T: +45 3543 2503
E: mark.olesen@pearsglobal.dk

button_linkedin

Nima Behnejad, Analyst

T: +45 3543 2503
E: nima.behnejad@pearsglobal.dk

button_linkedin

Patrick Bruggisser, Financial Accountant

T: +45 4044 0155
E: patrick.bruggisser@pearsglobal.dk

button_linkedin

Trine Andersen, Office Manager

T: +45 5370 4319
E: trine.andersen@pearsglobal.dk

button_linkedin

SIDSTE NYT