OM OS

The Pears Family Trust - residential property at Trianglen 34

Pears Global Real Estate Denmark er investeringsrådgiver for den britiske The Pears Family Trust.

Pears Global Real Estate Denmark har siden 2012 rådgivet fonden om dennes ejendomsportefølje i Danmark og har i dag til huse på Østerbro i København.

Pears Global Real Estate Denmark rådgiver The Pears Family Trust om alle aspekter af porteføljeforvaltning, herunder investeringer, finansiering, asset management og frasalg.

Til dato har Pears Global Real Estate Denmark rådgivet i opbygningen af en en alsidig ejendomsportefølje, der tæller omkring 2.500 beboelses- og erhvervslejemål i Danmark til en værdi af 5 milliarder kr.

PORTEFØLJE

Porteføljen består hovedsageligt af boligudlejningsejendomme, beliggende i København og andre, større danske byer. The Pears Family Trust fokuserer primært på investeringer i eksisterende ejendomme eller i ejendomme med et langsigtet udviklingspotentiale.

På nuværende tidspunkt består vores portefølje i Danmark af 2.500 lejemål med en værdi af 5 milliarder kr. (2018).

Se et udsnit af porteføljen herunder.

 

Portefølje af beboelsesejendomme

København, Frederiksberg og Valby | Købt i 2013 | 33 ejendomme

This slideshow requires JavaScript.

Portefølje af beboelsesejendomme

I og omkring København | Købt i 2015 | 127 ejendomme

This slideshow requires JavaScript.

Blandet portefølje af beboelses- og erhvervsejendomme

København, Frederiksberg og Charlottenlund | Købt i 2015 | 26 ejendomme

This slideshow requires JavaScript.

 

 

VORES TEAM

Torben Schon, Bestyrelsesformand

T: 5016 0000
E: torben.schon@pearsglobal.dk

button_linkedin


Anne Sofie Vett Raaschou, Investment Executive

T: 24 94 09 74
E: sofie.raaschou@pearsglobal.dk

button_linkedin


Bjarne Eriksen, Asset Manager

T: 7172 5587
E: bjarne.eriksen@pearsglobal.dk

button_linkedin


Daniel Tewfik, Project Manager

T: 3543 2503
E: daniel.tewfik@pearsglobal.dk

button_linkedin


Edgar Vøgg, Senior Legal Officer

T: 2139 1126
E: edgar.vogg@pearsglobal.dk

button_linkedin


Jacob Sahlin Olesen, Finance Manager

T: 3017 1879
E: jacob.olesen@pearsglobal.dk

button_linkedin


Jannie Sonne, Letting & Asset Manager

T: 5133 8311
E: jannie.sonne@pearsglobal.dk

button_linkedin


Mia Luna Ambrosius Aagaard, Junior Analyst

T: 3543 2503
E: mia.ambrosius@pearsglobal.dk

button_linkedin


Patrick Bruggisser, Assistant Accountant

T: 3543 2503
E: patrick.bruggisser@pearsglobal.dk

button_linkedin


Trine Andersen, Office Manager

T: 5370 4319
E: trine.andersen@pearsglobal.dk

button_linkedin